Zasílání aktualit e-mailem
Autostany.cz   >   Typy autostanů   >   Maggiolina Carbon Fiber   >   Technické údaje

Střešní stan Maggiolina CARBON FIBER - Technické údaje

Rozměry

Skořepina z uhlíkových vláken - inovativní střešní stany

Inovativní a exkluzivní výroba skořepin z uhlíkových vláken nám umožňuje realizovat výjimečně pevný, a přesto lehký stan.

Uhlíkové vlákno je závitová struktura vyrobená z vysoce technologických materiálů nazývaných kompozity, protože vlákna jsou „složená“, tedy spojena dohromady s dalším prvkem, obvykle pryskyřicí. Z tisíců vláken jsou vyrobeny prameny, které jsou „tkané“ do rohože z uhlíkových vláken, známé jako „výztuž“. Rohož je pečlivě položena do formy s ohledem na požadovaný tvar, pevnost a požadovanou povrchovou úpravu. Rohož nebo výztuž z uhlíkových vláken se pak spojí s jiným prvkem, „matrice“ obecně polymerem, jako je epoxidová pryskyřice.

Tato metoda vytváří struktury s výjimečně vysokým poměrem pevnosti k hmotnosti – mnohem pevnější a přibližně o 20 % lehčí než tradiční skořepiny GRP. Jejich mechanická odolnost (proti náhodnému nárazu), tepelná izolace, odolnost vůči teplotnímu rozsahu a hmotnost jsou také mnohem lepší než tradiční GRP.

Prodyšnost

Prodyšnost: 50.8 mm/s

Vyberte libovolnou část látky a držte ji u úst. Silně foukejte. Pokud cítíte vzduch na dlani, znamená to, že látka je prodyšná. Díky prodyšné tkanině nikdy nepocítíte nedostatek vzduchu a můžete snadno dýchat, i když je horká noc. A nedochází k průvanu, protože nemusíte nechávat otevřená okna, abyste se zbavili vlhkosti ve vzduchu.

High tech textilie

Kondenzace je přirozený jev. Když venkovní teplota klesne pod teplotu uvnitř stanu, vlhkost ve vzduchu kondenzuje na vnitřních stěnách stanu ve formě kapiček vody. To se obvykle děje večer, v noci nebo ve vysoké nadmořské výšce, kdy je látka nejchladnější.

Na základě dlouholetých zkušeností s těmi nejlepšími materiály zvolil Autohome pro své nové modely Airlander Plus 360° X-Large, Grand Tour 360° a Airtop 360° vysoce kvalitní Airtex®. Airtex® je extrémně univerzální, je voděodolný a pevný a rychle propouští vodní páru a odstraňuje ji zevnitř stanu. Takže kondenzace již není problém.

Prostup vodní páry

Přenosová rychlost: 440g/mq/24hrs

Airtex® je tkanina, která nezadržuje vodní páru uvnitř stanu, ale přirozeně ji odvádí. To je velký rozdíl oproti měkčenému polyesteru, který je vzduchotěsný, a proto vytváří vlhkost a kondenzaci.

Výhody Dralonu

Prodyšnost: Dralon nezadržuje teplo ani vlhkost, které tvoří kondenzaci, takže je obzvláště odolný vůči plísním.

Vodotěsnost: Vodotěsná úprava je zbytečná, protože vlákna slévají a nezadržují vodu, což umožňuje skládat stany, i když jsou mokré.

Stabilita: Dralonová vlákna jsou před utkaním látky předbarvena, díky čemuž je odolná proti vyblednutí, a to i pod palčivým pouštním sluncem.

Pevnost: Silná útková vlákna pomáhají vytvářet tkaninu odolnou proti roztržení a mačkání, která se nesráží ani neroztahuje ani při extrémních teplotních výkyvech.

Teplota: Látka je zaručena pro použití v extrémních teplotách v rozmezí -30°C až 70°C.

Údržba: Konstrukce speciálních/jedinečných tkanin Dralons zajišťuje dlouhou životnost bez údržby.

Tkaniny zajišťují, že stany jsou zvukotěsnější a méně průhledné proti světlu než tradiční materiály, a přesto jsou stále měkké na dotek.

Snadná údržba: Nevyžaduje zvláštní ošetření.

Ložnice vyrobené tak, aby vydržely

Všechny detaily, od konceptu designu, materiálů a komponentů až po bezpečnostní prvky a izolaci, byly metodicky vybrány a důkladně testovány, abychom získali produkt odolný vůči všem povětrnostním vlivům, na který se lze kdykoli spolehnout. Stejně jako u konstrukce lodi jsme použili sklolaminát, abychom zabránili stárnutí, vyblednutí nebo ztrátě tvaru. Jeho pozoruhodná schopnost odolat nárazům a nárazům může zajistit odolnost, ale pokud by se stalo to nejhorší, Maggiolina se snadno opraví.

Střešní izolace

Izolace střechy se vzduchovou mezerou je exkluzivní funkcí Autohome.

Vzduchový polštář získaný vnitřním alveolárním panelem a antikondenzační pěna umožňují lepší tepelnou a akustickou izolaci a zdravější a tišší místo k odpočinku v případě deště.

„Sendvičová“ konstrukční základna má tloušťku izolace 25 mm, zatímco dvě vestavěná vodítka ve tvaru „C“ umožňují snadnou instalaci střešního stanu s jakýmkoliv druhem střešních příčníků (obvykle bez jakýchkoli dalších upevnění), které nabízejí pevnou a bezpečnou konstrukci, aby odolat jakémukoli namáhání v terénu.


ZVENKU NEVIDÍTE DOVNITŘ, ZEVNITŘ VIDÍTE VEN
Rozm. 0,5 x 0,7 mm [13,6×11/cm]
Moskytiéra má mimořádnou funkci zatemnění, která poskytuje více soukromí obyvatelům stanu. Venku nevidíš dovnitř, dovnitř vidíš ven. Síť proti komárům je velmi tlustá. Je nesrovnatelný se standardem a vyznačuje se inovativním tkaním tak jemným, že neumožňuje průchod žádného druhu hmyzu. Klidné noci v bažinatých oblastech, v blízkosti vodních toků, na březích řek nebo v oblastech, kde je výskyt mikroskopických komárů velmi vysoký.

Design navržený v Itálii

Design Made in Italy znamená kvalitu, originalitu a styl.

Výrobní proces každého jednotlivého střešního stanu je založen na mistrovské řemeslné a průmyslové výrobě, charakterizované vysoce kvalitními materiály, estetickým vkusem, péčí o detail, citem pro krásu a odolností, díky čemuž je Autohome předním a vynikajícím účastníkem mezinárodní soutěže.

Důvody celosvětového úspěchu jsou založeny na silné místní umělecké a kulturní tradici. Stejně jako je strom vyživován půdou, ve které je zakořeněn, čerpá Autohome z dovedností a kreativity daného území, jeho umění a kultury.

Univerzální systém

Exkluzivní bezpečnostní systém Autohome umožňuje použití všech stanů na jakémkoli vozidle: malá auta, terénní vozy, kombi, MPV, obytné vozy a pick-upy... Univerzální, rychlé upevnění systém, umožňuje bezpečně umístit stan v jakékoli poloze, bez rizika poškození nebo úprav na karoserii vozidla. K dispozici jsou různé upevňovací sady.

Všechny stany jsou plně nezávislé pro snadnou instalaci na střechu auta.

Ocelové kolejnice ve tvaru C integrované do podstavců všech modelů Autohome zpevňují konstrukci a umožňují upevnit stan ke střešním tyčím pomocí speciálních svorek.

Pouze dva lidé (stojící vedle auta) mohou snadno zvednout stan a umístit jej na střešní tyč bez rizika pro karoserii.

Standardní svorky se posouvají po kolejničkách ve tvaru C a fixují stan v požadované poloze. Tato poloha se liší v závislosti na typu vozu, má být použit jako taška nebo pro nejlepší vzhled.

Základny stanu nesmí být vrtány pro upevnění na střešní tyče.

Pro upevnění stanu se do střešních tyčí nevrtají žádné otvory. Tato operace je zakázána současnými bezpečnostními předpisy. Na střešním nosiči není dovoleno provádět změny.

Standardně jsou dodávány 4 svorky pro jednoduchou a snadnou montáž podle pravidel.

Universzální systém Autohome je montážní systém dle norem, certifikovaný TV - ID: 0000024461. Pozor na napodobeniny.

Příklad střešního nosiče pro osobní automobily bez odvodňovacích kanálků.

Přípojka pro terénní vozidla nebo automobily s odvodňovacími kanálky.

Tyče pro uchycení motorových vozů s namontovanými kolejnicemi.

Speciální objednávka: Střešní tyče nebo Expediční střešní nosiče dostupné v oceli nebo hliníku.