Zasílání aktualit e-mailem
Autostany.cz   >   Typy autostanů   >   Columbus Variant   >   Technické údaje

Střešní stan COLUMBUS VARIANT - Technické údaje

Rozměry

High-tech textilie

Kondenzace je přirozený jev. Když venkovní teplota klesne pod teplotu uvnitř stanu, vlhkost ve vzduchu kondenzuje na vnitřních stěnách stanu ve formě kapiček vody. To se obvykle děje večer, v noci nebo ve vysoké nadmořské výšce, kdy je látka nejchladnější.

Na základě dlouholetých zkušeností s těmi nejlepšími materiály zvolil Autohome pro své modely Columbus, Columbus Variant, Columbus Carbon Fiber a Columbus Black Edition vysoce kvalitní Airtex®. Airtex® je extrémně univerzální, je voděodolný a pevný a rychle propouští vodní páru a odstraňuje ji zevnitř stanu. Takže kondenzace již není problém.

Prostup vodní páry

Přenosová rychlost: 440g/mq/24hrs

Airtex® je tkanina, která nezadržuje vodní páru uvnitř stanu, ale přirozeně ji odvádí. To je velký rozdíl oproti měkčenému polyesteru, který je vzduchotěsný, a proto vytváří vlhkost a kondenzaci.

Řemeslná kvalita v hromadné výrobě

Jako u většiny verzí střešních stanů Autohome jsou skořepiny vyrobeny ze sklolaminátu.

Sklolaminát je zvláštní tkaninové vlákno protkané a nasáklé pryskyřičnými tekutými látkami nebo polyesterem. Tento materiál je také známý jako GRP, plast vyztužený sklem (GFK v němčině).

Výše zmíněné skutečně drahé tekuté pryskyřice, po dostatečném promíchání s katalyzujícími nebo urychlovacími přísadami, se ručně nanášejí chlupatými válečkovými kartáči na skelnou tkaninu, která byla předtím nanesena na otevřená razidla. Tímto způsobem, zatímco tuhne, tekutá pryskyřice začleňuje skelná vlákna a vytváří sklolaminát. Je to ruční proces pracný, ale za kvalitu výsledku si určitě zaslouží.

Sklolaminát je velmi rozšířený ve stavebnictví a používá se zejména na střechy a jiné průmyslové a městské krytiny. Nehřeje se na slunci a udržuje jakékoliv uzavřené prostředí izolováno od tepla a chladu, což je nepostradatelná vlastnost každého střešního stanu.

Skořepiny Autohome díky skelnému vláknu zaručují vynikající kvalitu nejen z hlediska odolnosti a zvukotěsné izolace, ale také z hlediska lehkosti a snadné opravy (vyhnete se tak vysokým nákladům na výměnu celých plášťů, obvyklým u asijských výroba, která běžně používá jednoduchý plast.

Kvalita skelného vlákna je tak skvělá, že se tento materiál používá také při výrobě lodí a automobilů, zejména pro karosérie a trupy, které vyžadují tuhost a stabilitu po celou dobu… nejlepší karavany jsou například ty s jedním tělem vyrobeným ze skelných vláken a proto snadno opravitelné (tělesa vyrobená z ABS již skutečně nejsou příliš rozptýlená kvůli jejich obtížnému procesu opravy).

Díky svým vynikajícím vlastnostem lehkosti, robustnosti a odolnosti proti dekompresi se sklolaminát používá také pro lopatky větrných mlýnů a v leteckém a kosmickém průmyslu.

Skořepiny Autohome jsou navrženy a vyrobeny z nejlepších materiálů současnosti.

Antikondenzační větraná střecha

Půdní a půdní stropy inspirovaly naše zaměstnance k tomu, aby Columbusu dali falešný strop obsahující vzduchový polštář pro extra izolaci, zvukovou a tepelnou izolaci, což vytváří bezpečné, zdravé a tiché prostředí i za deště.

Tato funkce je k dispozici pro všechny skořepinové stany Autohome.

V sortimentu jsou tři kategorie: Columbus, Columbus Variant a Columbus Carbon Fiber.

Střešní izolace

Izolace střechy se vzduchovou mezerou je exkluzivní funkcí Autohome.

Vzduchový polštář získaný vnitřním alveolárním panelem a antikondenzační pěna umožňují lepší tepelnou a akustickou izolaci a zdravější a tišší místo k odpočinku v případě deště.


ZVENKU NEVIDÍTE DOVNITŘ, ZEVNITŘ VIDÍTE VEN
Rozm. 0,5 x 0,7 mm [13,6×11/cm]
Moskytiéra má mimořádnou funkci zatemnění, která poskytuje více soukromí obyvatelům stanu. Venku nevidíš dovnitř, dovnitř vidíš ven. Síť proti komárům je velmi tlustá. Je nesrovnatelný se standardem a vyznačuje se inovativním tkaním tak jemným, že neumožňuje průchod žádného druhu hmyzu. Klidné noci v bažinatých oblastech, v blízkosti vodních toků, na březích řek nebo v oblastech, kde je výskyt mikroskopických komárů velmi vysoký.

Design navržený v Itálii

Design Made in Italy znamená kvalitu, originalitu a styl.

Výrobní proces každého jednotlivého střešního stanu je založen na mistrovské řemeslné a průmyslové výrobě, charakterizované vysoce kvalitními materiály, estetickým vkusem, péčí o detail, citem pro krásu a odolností, díky čemuž je Autohome předním a vynikajícím účastníkem mezinárodní soutěže.

Důvody celosvětového úspěchu jsou založeny na silné místní umělecké a kulturní tradici. Stejně jako je strom vyživován půdou, ve které je zakořeněn, čerpá Autohome z dovedností a kreativity daného území, jeho umění a kultury.

Univerzální systém

Exkluzivní bezpečnostní systém Autohome umožňuje použití všech stanů na jakémkoli vozidle: malá auta, terénní vozy, kombi, MPV, obytné vozy a pick-upy... Univerzální, rychlé upevnění systém, umožňuje bezpečně umístit stan v jakékoli poloze, bez rizika poškození nebo úprav na karoserii vozidla. K dispozici jsou různé upevňovací sady.

Všechny stany jsou plně nezávislé pro snadnou instalaci na střechu auta.

Ocelové kolejnice ve tvaru C integrované do podstavců všech modelů Autohome zpevňují konstrukci a umožňují upevnit stan ke střešním tyčím pomocí speciálních svorek.

Pouze dva lidé (stojící vedle auta) mohou snadno zvednout stan a umístit jej na střešní tyč bez rizika pro karoserii.

Standardní svorky se posouvají po kolejničkách ve tvaru C a fixují stan v požadované poloze. Tato poloha se liší v závislosti na typu vozu, má být použit jako taška nebo pro nejlepší vzhled.

Základny stanu nesmí být vrtány pro upevnění na střešní tyče.

Pro upevnění stanu se do střešních tyčí nevrtají žádné otvory. Tato operace je zakázána současnými bezpečnostními předpisy. Na střešním nosiči není dovoleno provádět změny.

Standardně jsou dodávány 4 svorky pro jednoduchou a snadnou montáž podle pravidel.

Universzální systém Autohome je montážní systém dle norem, certifikovaný TV - ID: 0000024461. Pozor na napodobeniny.

Příklad střešního nosiče pro osobní automobily bez odvodňovacích kanálků.

Přípojka pro terénní vozidla nebo automobily s odvodňovacími kanálky.

Tyče pro uchycení motorových vozů s namontovanými kolejnicemi.

Speciální objednávka: Střešní tyče nebo Expediční střešní nosiče dostupné v oceli nebo hliníku.