Zasílání aktualit e-mailem
Autostany.cz   >   Typy autostanů   >   Columbus Variant

Střešní stan COLUMBUS VARIANT

Columbus Variant

Columbus Variant

Klasický model má tkaninu Airtex Gray, Safari nebo Wild Green a univerzální otevírání: tento střešní stan má velké zadní okno a lze jej přizpůsobit mnoha způsoby. Větrání a světlo je vynikající, aniž by bylo ohroženo soukromí.

Modulární charakter otevírání a další funkce stanu Columbus Variant vám dávají možnost užívat si radosti života v přírodě, aniž byste se vzdali pohodlí nejlepších střešních stanů na trhu, originálních modelů Autohome, které se zapsaly do historie extrémního kempování. Stejně jako všechny střešní stany z této řady je Columbus Variant vyroben z vysoce kvalitních materiálů, které zaručují pevnost a pohodlí.

Skořepiny ze skelných vláken kombinují výhody pevnosti a lehké konstrukce v jediném materiálu, který lze snadno umýt a opravit v případě poškození (což je nepravděpodobné); tkaniny AIRTEX® jsou vysoce nepromokavé a zároveň prodyšné, což zajišťuje suché a pohodlné přenocování. U střešních stanů Columbus vše přispívá k dokonalosti.

Nabídka autostanů v e-shopu

Typy a jejich parametry

Small

SMALL

Art: CVG/01, CVS/01, CVBS/01
Rozměry: 130x210 cm
Výška: 30 cm (zavřený)
150 cm (otevřený)
Hmotnost: cca 56 kg
Objem: cca 196 l
Medium

MEDIUM

Art: CVG/02, CVC/02, CVBS/02
Rozměry: 145x210 cm
Výška: 30 cm (zavřený)
150 cm (otevřený)
Hmotnost: cca 61 kg
Objem: cca 220 l
Large

LARGE

Art: CVG/03, CVC/03, CVBS/03
Rozměry: 165x215 cm
Výška: 30 cm (zavřený)
150 cm (otevřený)
Hmotnost: cca 73 kg
Objem: cca 260 l
X-Large

X-LARGE

Art: CVG/04, CVC/04, CVBS/04
Rozměry: 180x230 cm
Výška: 30 cm (zavřený)
150 cm (otevřený)
Hmotnost: cca 99 kg
Objem: cca 300 l
X-Long

X-LONG

Typy SMALL a MEDIUM lze objednat v prodloužené verzi s délkou 230 cm místo standardních 210 cm.


Výška otevřeného stanu je 150 cm.

Barevná provedení

Gray (šedá) s bílou skořepinou

Carbon s bílou skořepinou

Carbon s černou skořepinou

Způsob otevírání - pomocí dvou plynových vzpěr

Velikosti, objemy a vnitřní kapacita různých modelů jsou různé a některé z nich také umožňují nasadit na skořepinu další tyče užitečné pro přepravu surfovacích prken, kajaků a dalších nástrojů.

Všechny skořepiny mají stejný tvar a design: plynulá, čistá, aerodynamická linie a esteticky perfektní i na malých vozidlech.

Všechny modely Columbus se otevřou během okamžiku. Uvolněním západky vzadu se stan otevře díky dvěma speciálním plynovým pružinám (stejně jako ty na zadních dveřích auta), které zvednou vršek a zároveň udrží látku napnutou.

Jeho uzavření je stejně jednoduché; pak jste připraveni vyrazit znovu v naprostém bezpečí.

Otevírání pomocí dvou plynových vzpěr
Otevírání pomocí dvou plynových vzpěr
Otevírání pomocí dvou plynových vzpěr

Když je stan otevřený, je zadní otvor velmi velký a má 6 variant:

100% otevření.

100% otevření se zavřenou moskytiérou.

60% horní otevřené dveře se zavřenou moskytiérou, což poskytuje 40% zatemnění a soukromí uvnitř stanu.

40% horní dveře otevřené se zavřenou moskytiérou poskytují 60% zatemnění a soukromí uvnitř stanu.

20% otevření horních dveří se zavřenou moskytiérou, která poskytuje 80% zatemnění a soukromí uvnitř stanu.

100% uzavřeno.

Standardní vybavení

V otevřeném střešním stanu se vyznačuje jediným zadním panelem bez otvorů, dokonale stabilním a pevným na základně s antikondenzačním Air Cap (kromě verze Large, která má ve standardní výbavě i zadní okno). Po stranách jsou dvě francouzská okna s klenutými zipy vhodná pro částečné otevření. Na všech otvorech jsou také moskytiéry.

Columbus poskytuje další úložný prostor na cestách. Aerodynamický design s velkým úložným prostorem vám umožní přenášet sportovní vybavení, cestovní doplňky, ložní prádlo atd. a chránit je před nepřízní počasí.

Standardně jsou osazeny dva vnitřní bezpečnostní zámky zabraňující uzavření při poryvech větru (při vložení zámků se stan nezavírá).

K dispozici s: 2 prostornými úložnými kapsami, jednou na každé straně.

Obloukové dveře na každé straně doplněné rolovacími a rolovacími sítěmi proti hmyzu. Jsou vybaveny kruhovými zipy a lze je snadno změnit na okna.

Velký model je obvykle vybaven standardním otvorem na zadní straně se stmívacím zařízením (cm 90 x 90); otvor je chráněn moskytiérou, což umožňuje přístup na zadní stranu a zároveň větší ventilaci.

Hliníkový žebřík je extrémně kompaktní, skládací pro cestování nebo vytahování během noci.

Hliníkový žebřík je extrémně kompaktní, skládací pro cestování nebo vytahování během noci.

Stropní světlo se 3 super jasnými LED, včetně 3x1,5V baterií.

Úložné sítě, užitečné pro spací pytle, ručníky a osobní věci.

Elastické napínací popruhy uvnitř stanu pomáhají složit látku na místo při zavírání skořepiny, což je užitečné zejména na vysokých vozidlech.

Malá a střední verze je konfigurována pro střešní tyče pomocí „Kit Fix“ Art. K/F (není součástí dodávky) vhodný pro přepravu sportovního nebo kempinkového vybavení. Model Columbus Variant Small a Medium X-Long není vybaven pro aplikaci Kit Fix.

Malá a střední verze je konfigurována pro střešní tyče pomocí „Kit Fix“ Art. K/F (není součástí dodávky) vhodný pro přepravu sportovního nebo kempinkového vybavení. Model Columbus Variant Small a Medium X-Long není vybaven pro aplikaci Kit Fix.


SUNSHADE: tak pohodlný, že jej dodáváme jako "standardní"

Úložné sítě, užitečné pro spací pytle, ručníky a osobní věci. Originální markýza na zadní straně stanu je nyní standardní součástí všech našich modelů Variant. Sun Shade okamžitě promění zadní dveře ve velmi užitečnou doplňkovou ochranu. Jeho strukturální spolehlivost je dále zaručena obloukovými tyčemi integrovanými do tkaniny. Tato volba umožňuje překonat problémy tradičních cvočků aplikovaných tlakem, které mohou způsobit trhliny v tkanině, kde jsou umístěny, v případě vysokého namáhání, jako jsou poryvy větru.